Yükleniyor...

Didem Can Kimdir?

1993 yılında Anadolu Üniversitesi İletşim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra pazarlama alanındaki çalışmalarıma tamamlayıcı olması adına Boğaziçi Üniversitesi, Uluslararası Ticaret sertifika programını bitirdim. 1993 yılından beri çok severek çalıştığım televizyon sektöründe edindiğim  deneyimi , aldığım eğitimlerle  birleştirerek, “astrolojik sembolizmi yorumlama sanatı”nı uygulama fırsatı yakalamış oldum. Yıllar içinde ruhumun arayışına ayak uydurmak adına, kişisel eğitim programlarına, yoga kamplarına, spor ve doğa yürüyüşlerine katılarak  kendimle uyum içinde yaşama çabamı sürdürdüm. 

Show tv ile başlayan kariyerimde saha deneyimi sayesinde insana dair çeşitli davranış modellerini yaşayarak ve/veya gözlemleyerek bugüne geldim. Astrolojinin insan doğasındaki güçlü ve zayıf yanları yansıtmasının yanısıra, kendi döngüsünün içinde insanın gelişim potansiyelini saklaması da  beni her zaman büyülemiştir.. 

Denizin, duru, dingin, insanı içine çeken haliyle, fırtınalı, öfkeden köpürürken herşeyi önüne katıp, yıkan haline benzer temayı bir insanda da gözlemleyebiliyoruz.  Aslında deniz aynı fakat biz onu dış etkenlere verdiği reaksiyon olarak farklı  yüzlerini görüyoruz. İşte birey olarak veya toplumsal olaylarda  yakalamaya çalıştığımız bu tarz bir benzerlik. 

Gezegenlerin birbirleriyle dansının bizde nasıl bir izdüşümü oluyor acaba?  

Bazen bir doğum haritasında görebilmemizin mümkün olmadığı öyle cevaplar arıyordum ki; sonunda Horary  (saat astrlojisi) ile karşılaştım. Kişisel soruların yanı sıra dünyasal astroloji ve sağlık astrolojisinde dahi öngörü yapabilmenin mümkün olduğunu keşfettim. Çok kıymetli hocalarım oldu bu maratonda. Meira Epstein, William Stickevers, Alphee Lavoi, Robert Glasscock ve Arielle Guttman bizzat uzun dönem eğitim ve uzmanlaşma programlarına katılıp tamamladım.

NCGR-PAA  (NCGR-PAA Level IV) diploması bu yolculuğun sadece başlangıcı sanırım. Kısacası içine girdikçe beni büyüleyen astroloji maceram derinleşerek devam edecek gibi görünüyor.