Yükleniyor...

TESLİMİYETLE ÖZGÜRLEŞMEK

5 Mart 2019

TESLİMİYETLE ÖZGÜRLEŞMEK

2011 yılından bu yana başlayan bireyliğimizi oluşturma serüveni bu hafta Balık yeni ayı ile birlikte tamamlanıyor. Bu serüven son nefesimizi verene kadar devam edecek elbette, ama ez azından bazı temalar tamamlanacak ve bazı parçalar yerine oturacak.

Öğrenmek hiç bitmeyen bir yolculuk. Hayatın öğretme yöntemleri ise bazı dönemlerde biraz daha sert hepsi bu. 2011 yılında başlayan olayların sonuçlarıyla henüz yüzleşmeye başladık. Tüm dünyada yaşanan dramatik olayların yanı sıra, bireyler olarak biz de payımıza düşenleri yaşıyoruz.

Takvim yılı olarak 1 Ocak 2019 yeni yılın başlangıcıdır ancak astrolojik yıl 21 Mart Koç burcuna giriş ile başlar. Başka bir deyişle gökyüzü hala bir kapanış enerjisi barındırıyor içinde. Son 7 yılın muhakemesi önümüzde. Şimdi yeniye yelken açarken son kez aynaya baktığımızda gördüğümüz şeyden ne derece memnunuz? Kendimizde veya hayatımızda değiştirmemiz gerekenler nelerdir?

Bu ay bu soruların cevaplarını arayacağız.  Yeni olandan kastımız elbette bazılarımız için hayatında yapacağı somut değişiklikler. Ancak bazılarımızda bu enerji zihinsel seviyede gerçekleşecektir. Geçen sene başlayan zorluklar ve sorunların nedeni ve nasıl çözülmesi gerektiğine dair ipuçlarını görebilmeye başlayacağız. Bunları görebilmek ve anlayabilmek işin sadece yarısı. Diğer yarısı çözüme doğru uygun adımları atabilmektir.

Gökyüzünde büyük enerji değişimleri olurken hayatımızın bazı alanlarında da bu tür değişimler yaşanacak çaresiz.

Geçtiğimiz sene yaşanan olayları nasıl ele aldık ve kendimize karşı ne kadar dürüsttük acaba?

Sahip olduklarımız bizi hangi menzile kadar taşıyabilir?

Ya da sahip olduklarımız kadar mı değerliyiz?

Kurduğumuz güvenli modeller yarının şartlarında da geçerli mi?

Bu soruların her birine emin bir şekilde “Evet” dediyseniz, tekrar düşünün isterseniz.

“Benim bankada hesabım kabarık, dilediğim şeyi alabilirim” ya da “ben bunları parmağımın ucuyla yaparım, çocuk oyuncağı benim için” diyorsanız, sizi bekleyen bir sınav var derim.

Özellikle sabit burçlar yani Kova, Aslan, Boğa ve Akrep için değişime ayak uydurma zamanı.

Gerçek ihtiyaçlarımızın ne olduğunu anlamaya yönelik bir test olacak bu. Eğer her gün aynada gördüğümüz yüzü ağır eleştirip, halimizden memnun değilsek sarsıcı bir değişim bizi bekliyor demektir. Bugüne kadar düzeltmeye cesaret edemediğimiz her şey dışardan bir etkiyle değişecektir.

Kaybetmekten korktuğumuz şeylere gerçekten ihtiyacımız var mı bundan sonra?

Cevapları bulmak hemen bir anda mümkün değil tabii. Cevabı bilsek dahi kabullenmek zor olur bazen.  Bazılarımız gerçekten bir sisin içinde yürüyor gibi hissedebilir kendisini. Özellikle bu ay!

 alternatifler yok mu, elbette var. Karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelebileceğimiz karşılaşmalar olacaktır eş zamanlı olarak. Ancak bunu görebilecek kadar zinde ve uyanık olabilecek miyiz asıl soru bu bence.

Hissedilen duygusal yoğunluk, geçmişin izleri, hatıralar, acılar bizi bu sisin içinde tutabilir bir süre. Bu ruh hali gökyüzünün tuzağı, dikkat!  Elbette bu noktada amaç bizi çaresiz ve kaybolmuş hissettirmek değil. Sadece sezgisel bilgiye güvenmeyi öğretmek ve ilahi planın bizim önümüze getireceklerine güvenmemizi sağlamak.

Bizden daha büyük bir güç var ve bazen o güç kontrolü ele alır. Tıpkı bu günlerde olduğu gibi.

Balık burcu dönemi yeryüzünde suların eriyerek hızla okyanusa doğru ilerlediği dönemdir. Sular önüne ne varsa katarak ilerler. Denize ulaştığında dinginleşir, daha büyük bir şeyle bir olur. Hayat geçmişin bilgisiyle yeniden başlar.

Bu hafta Balık yeni ayı ile birlikte teslimiyeti kabullenip, daha büyük bir şeyle birleşme dönemidir. Bu yolculuk için ilk adım ise vedalaşmaktır. Tıpkı buzun ve karın ısıya teslim olması gibi, ilahi olana teslim olmaya ihtiyaç var. Önümüzdeki zor kararların, bitişlerle ilgili olması muhtemeldir.

Belki bu dönemde sağlıklı özgürleşebilmek için öğrenmemiz gereken, öncelikle kendimize merhamet edebilmektir. Merkür’ün Balık burcunda gerilemesi, acımasızca zorlandığımız bu dönemde içimizdeki merhametli tarafımızı ortaya çıkartmamızı istiyor olabilir.  Bir de böyle bakın bu hafta Yeni Ay’a.

Yorum Ekle