Yükleniyor...

MÜZİĞİN SESİNİ DUYABİLİYOR MUSUNUZ?

27 Mart 2019

MÜZİĞİN SESİNİ DUYABİLİYOR MUSUNUZ?

Merkür bu hafta artık durağan pozisyonunda. Eminim herkes hafta sonunu bekliyordur dört gözle Merkür düzelecek ve rahatlayacağız diye. Merkür gerilemesinden korkup, düz hareketini bekleyenler için kötü bir haberim var. Hayır umduğunuz gibi rahatlayamayacaksınız.

Merkür gerilemesinin gerçek anlamının ihmal edildiğine inanıyorum. Güneş’e en yakın ve en hızlı gezegendir Merkür. Gerileme sürecindeki işlevi, bilinçaltına attığımız her temayı ortaya çıkarıp bizi yüzleştirmek ve anlamamızı sağlamak. Yani alışverişte karışıklığa neden olmaktan çok daha önemli bir görevi var Merkür’ün bana göre. Gerileme döneminde, hayatta her gün aldığımız kararların arka planını anlatmaya çalışıyor bize. Üç hafta boyunca Neptün ile ve Oğlaktaki gezegenlerle birlikte, bizi rahatsız eden anıları ve çözülmesi gereken konuları açığa çıkartmış olabilir.

Evren boşlukları sevmez biliyorsunuz. Boşaltılan her alan yeni bir şeyle doldurulur. En basit örnekle, eşya, kıyafet, alet edevat, işimize yaramayan kullanmadığımız ne varsa, elden çıkarırız. Ara sıra temizlik yapma ihtiyacı duyarız hayatımızda. İşte bu dönem, geçmişin yükünden ve miladını doldurmuş her türlü karmik bağlardan kurtulma zamanı. Bunların ne olduğunu bize öğretmeye çalışan gezegen ise Merkür. Elbette diğer gezegenlerle ortak çalışarak yapıyor bunu.

Geçmiş anılar ya da geçmişten getirdiğimiz ilişkiler bizi duygusal ve zihinsel olarak yorabilir. Bu duygu, fırtınalı bir denizde yüzmek gibi aslında. Bir an gelir tek bir kulaç atacak gücü bulamayız ve teslim oluruz denize. Panikledikçe dalgalar aşağı çeker bizi, zorlanırız. İşte böyle hissettiren bir enerji hakim gökyüzüne. Sis devam ediyor, hala sezgilerimiz hakim benliğimize. Aklı yüceltmeye çalıştıkça, yaşanmışlıkları akla uydurmaya çalıştıkça, boğuluyoruz. Merkür ileri gitse de, hala Neptün ile kavuşum halinde ve hala Balık burcunda olacak unutmayın! Bize anlatmaya çalıştığı şeyi duyabilsek keşke..

Bu mücadelenin ortasında yapılacak en iyi şey belki de kini, öfkeyi, güç savaşını bırakmaktır. Oğlak burcundaki dizilimin avantajı, geçmişi temizleme olanağı sunması. Bugüne kadar yanlış sebeplerle, yanlış hedefin peşinden gitmiş olabiliriz. Belki de gereksiz sorumluklarla, başkasının hedefi için uğraşmış da olabiliriz. Eğer böyleyse şimdi rotada değişiklik yapma zamanı. Kendi ihtiyaçlarımızın sorumluluğunu alma zamanı.

Bana göre, önce duygusal ihtiyaçlarımızın ne olduğunu saptamalıyız. Samimiyetle bunu yaptıktan sonra, kendi gerçekliğimizin ne olduğuna odaklanmalıyız. Son olarak da, adım adım bizi doyuracak olan hedefe ilerlemeliyiz.

Biliyorum söylemesi kolay, yapması zor.

Hiçbirimiz geçmişin acıtan anılarıyla yüzleşmek ve kendimizi yargılamak istemeyiz. Ama geçmişten özgürleşmek geleceğe atılacak ilk adımdır, unutmayın. Merkür’ün istediği imzalayacağımız evrakları karıştırmak veya başkasını yanlışlıkla aramamızı sağlamak değil kesinlikle. Satın alacağımız elektronikle de ilgilendiğini söyleyemem.  

Su grubunda geri giden Merkür’ün, özellikle Neptün ile birlikte hareket ediyorsa, vermek istediği mesaj daha derindir. Evrene ve ilahi plana güvenmemiz gerektiğini anlatmaya çalışıyor bize. Bilinçaltına attığımız her temayı kavramamız için geri gidiyor. İleri gittiğinde artık bazı şeyleri bilincimize taşımış olacak. Farkındalığımız artacak.

Sonra ne mi olacak?

İşte gökyüzünün tüm güzelliği de burada bana göre. Mars ikizler burcuna geçerek Merkür’e “Evet şimdi ne yapmamı istiyorsun?” diye soracak. “Kiminle konuşmamı istiyorsun ve nasıl konuşmamı istiyorsun?”

Gökyüzünde şahane bir orkestra var ve bize muhteşem bir melodiyle sesleniyorlar. Dış sesi biraz susturup duyabilsek keşke…

Yorum Ekle