Yükleniyor...

HAYAT RİSK ALMAYA DEĞER

4 Nisan 2019

HAYAT RİSK ALMAYA DEĞER

Yine bir Yeni Ay haftasındayız. Yeni başlangıçlar, yeni niyetler, yeni tohumlar atılacak hayata. Koç burcu baharın gelişini, Güneş’in bizi tekrar ısıtacağını müjdeler. Doğaya, toprağın altına kabaran tohumu bırakır. Tohum demek bir canlının oluşumunun ilk adımıdır. Tohumun ne olduğunu, toprağı delip filizlenmeye, serpilmeye başlarsa meyvesinden tanıyabiliriz ancak. İnsanın da büyüyüp serpilirken yaşadığı olaylarla şekillenir karakteri. Toplumsal bir varlık olarak bizler de yolculuğumuzda, uyum sağlama kaygısıyla gerçek kişiliğimizden ödün vermişizdir çoğu zaman. Bu fedakarlığın ise mantıklı açıklamaları vardır; sorumluluklar, yaşam derdi, toplumsal statü,… Aslında çoğu zaman en kolay yolu seçmeye meyilliyizdir. 

Bu haftaki Yani Ay, yılın başındaki tutulma derecesini tetikleyerek, gerçekliğe uyanma vaktinin geldiğini hatırlatıyor. (http://didemcan.com/oglak-burcunda-gunes-tutulmasi-ve-farkindalik-zamani/ )

Bir şeye tohum atacaksan, ne ektiğini bilmek zorundasın diyor evren. Son zamanlarda ne yöne gideceğimizle ilgili kafa karışıklığı hakimdi. Hatta hayatımızda olup bitenlere anlam vermekte zorlandık. Neler oluyor? Bunları niye yaşıyorum şimdi? Ne değişti de bunlar oldu?…

Cevap çok basit; sadece rotamızdan biraz saptık hepsi bu!

Bizi rahatsız eden konuların ne olduğunu anladıysak, bu yeni ayda aksiyon alabiliriz demektir. Kısacası, seçim yapma zamanı şimdi. Kendi özgün kişiliğinle, sahte olan yanın arasında tercih yapma zamanı da diyebiliriz buna. Zira Yeni ay Koç burcunun tam orta derecesinde gerçekleşiyor.

Bu ay, her iki dolunay da Terazi burcunda olduğuna göre, ana konu “ilişkiler”. Seni tamamlayan bir ilişki içinde misin, yoksa ….mış gibi mi yapıyorsun?

Sosyal bir varlık olarak insan, partnerini arar durur her zaman. Yanında yürüyecek ve ona sevgiyi öğretecek olan diğer yarısının peşindedir hayat boyu. Ona kavuşamasa da özlemi vardır içinde. Neptün enerjisi hakimken gökyüzüne, hayallerle kendimizi kandırmaya dikkat edelim derim ben. Genelde acıyla yüzleşmek istemediğimiz için yanılgı içinde yaşamayı seçeriz. Sonuç hayal kırıklığı..  Karşımızdakini değiştirmeye uğraşır dururuz ya da onun adına bahaneler uydururuz. Bu da duygusal olarak kendimizi ihmal ettiğimizi gösterir.

Mars İkizler burcundayken, bizi hayallerden uzaklaştırıp gerçek durumları göstermeye çalışıyor bu ay. Kişisel hayatımızda değişim zamanı şimdi. Bugüne kadar ihmal ettiğimiz duygusal ihtiyaçlarımızla ilgilenmek ve düzenlenmesi gereken alanlar için ilk adımı atmamız kendi hayrımıza olacaktır.

Son zamanlarda pek çok şey yaşadık ve deneyimlerimizden bir şeyler öğrendik mutlaka. Ancak bu öğretilerden hangisiyle yola devam edeceğimiz konusu hala net değil bana göre. Bunlardan hangisi gerçek, hangisi hayalimizin ürünü acaba? İdeallerimiz algımızı bozmuş olabilir mi? Hatta bazılarımız hala ne öğrendiğini sorguluyor olabilir.  Bunların cevabını, Jupiter gerileme dönemini bitirdiğinde bulacağız muhakkak. Ancak tek sorun bu cevapların gerektirdiğini yapacak cesareti gösterebilecek miyiz yoksa korkularımızın bizi olduğumuz yerde tutmasına izin mi vereceğiz?

Mars savunma ve savaşma fonksiyonumuz. Koç burcundaki Yeni Ay, korkularımızın üstesinden gelmenin yollarını arıyor ki ilk adımı atabilsin. Cevaplar zihnimize yükseldi. Hadi bir gayret silkinip, doğanın hayata uyanması gibi, canlandırın içinizdeki enerjiyi. Hayat risk almaya değer.

Yorum Ekle