Yükleniyor...

YAY BURCUNDA YENİ AY

25 Kasım 2019

Yay burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor bu hafta. Yeteri kadar derinleşip duygularımızda boğulduk, dersimizi aldık. Artık ne hissettiğimizi ve ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Venus ve Jupiter’in birlikteliği hayatımızda yeni fırsatların olduğunu anlamamıza yardımcı olmuştur umarım. Yeni ayın hemen öncesindeki karanlık ay fazında Neptün’ün ileri hareketi için durması hayallerimize ve ideallerimize odaklanmamız için fırsat veriyor. Sizce neyin tohumlarını atacağız bu dönemde?

Venus Oğlak burcuna yeni ay enerjisiyle giriyor. Farklı ufuklara açılmamızı sağlayan yeni karşılaşmalara hazır olsak iyi olur. Eminim bazılarımız bunun için can atıyordur. Bizi büyütecek, zenginleştirecek birliktelikleri kim istemez ki! Kulağa çok hoş geliyor değil mi?  Kimse kapımızı çalıp, altın tepside bize “fırsat kapısının” anahtarını sunmaz. Belki sadece filmlerde, bilemiyorum. Gerçek dünyada her zaman bu anahtar bizim elimizde bulunur. İlhamlarımızın hayatımıza yön vermesine izin vermek bizim elimizde.

Yeniay esnasında Venüs Mars enerjisi de etkin olacak. Enerjimizi, ilhamlarımızı hayata geçirecek bir projeye yöneltebilmek faydalı olacaktır. Yeni ay; yeni enerji, yeni tohum diyoruz her zaman. Ancak unutmamak gerekir ki, yeniye yer açmak eskiden vazgeçebilmekle olur. Yeni ay enerjisi ani ve beklenmeyen bir şekilde bazı kapıların da kapanması anlamına gelebilir bu ay. Uranus’un bu yeni ayla birlikte titreşmesi, hayatımızda bazı parçaların ne şekilde oturacağına dair ipucu verebilir. Anlamlı bağlantılar kurmamızı sağlayabilir. Bir türlü karar veremediğimiz konular varsa şimdi daha net görüp, çözüme odaklanabiliriz. Hangi yolu seçeceğimiz daha net belirebilir önümüzde.

Gökyüzü hareketlerinin şiirsel sıralaması, muhteşem bir orkestra melodisi gibi bana göre. Size bu yazıları yazarken, bir beste dinler gibi hissediyorum kendimi. Duyduğum müziği kelimelere dökememe endişesi bile hissediyorum bazen. Bu şiirsel hizalanmayı ben şu şekilde okuyorum; Merkür gerilemesi biter bitmez, Neptün yeni ay ile durağanlaştı ve bize mesajı; “en derin hayallerine odaklan lütfen” oldu.

Eş zamanlı olarak Mars Uranus karşıtlığında “tutkuların için harekete geç ve değer yargılarına uygun olana yönel, seni engelleyen bağları kopart” mesajını veriyordu.

Hemen ardından Venus Jupiter ile galaktik merkezde birleşti ve “etrafında seni farklı ufuklara taşıyan insanlar var, gözlerini aç ve dinle onları” diye fısıldamaya başladı.

Şimdi bu yeni ay Kayron ile etkileşimdeyken gerçekleşiyor ve söz konusu engellerin bir kısmının kendi yaralarımız olduğuna ışık tutuyor.

Yani bizi özgürleştirecek olan şey kendimizi şifalandırmak olacaktır. Farkında olmadan kendimizde sevmediğimiz yanımızı saklamaya çalışarak yaşarız hayatı. Ucube yanımızı saklamaya çalışmak müthiş bir enerji kaybıdır ve kimimiz hayatımızdaki seçimleri bu refleksle yaparız. Hatta eş ve partner seçimi buna dahil. İşte Yay yeni ayı bu yanımızı nasıl şifalandıracağımıza ışık tutacak.

Deneyimlerimizden öğrenerek kendimizi iyileştirmemiz mümkün. Elbette bu tereyağından kıl çeker gibi olmayacaktır. Neptün’ün yardımıyla, bir adım geri çekilip ilhamlarımıza göre bir planla hareket etmekte fayda var. Yola hazırlıklı çıktığımızda her türlü engeli kararlılıkla aşmak mümkündür bana göre.

Her aşamada bir adım atmak en doğrusu; ne eksik ne fazla.. Neptün hayaller, umutlar, rüyalar demek. Her rüyanın ardından iyi veya kötü bir duyguyla uyanır insan. Hayat Yay enerjisiyle yaralarımızı şifalandırmak üzere bizi maceraya çağırıyor. Yani rüya aleminden uyanıp, madde alemine dalış yapmamız gerekiyor. Rüyalarımızı gerçekleştirmek üzere yeni maceraya atılmamız gerekiyor. Her zaman olduğu gibi iki seçenek var önümüzde; ya rüyadan uyanıp hayallerimizi gerçekleştirmek üzere kararlı adım atacağız ya da rüyaya devam edip, kendimizi kandırarak hayal aleminde yaşamaya devam edeceğiz.

Evet soruyorum size; gökyüzünden gelen müziğin ritmiyle dans etmeye hazır mısınız? Belki de ayaklarınız yerden kesilecektir, kim bilir..

Yorum Ekle