Yükleniyor...

Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

23 Aralık 2019

Enerji değişiminin yoğun olarak hissedildiği bir dönemden geçiyoruz. Her an her şey değişiyor etrafımızda. Böyle zamanlarda yaşadığımız her olay büyük bir dikkat istiyor aslında. Astrolojik olarak gökyüzünde enerji değişimini sağlayacak olan dizilim Saturn Pluto kavuşumu. Bu ikilinin 2010 yılında yaptığı kare açıyla gelişen olaylar, neticelenmek adına, gündemimizi tekrar meşgul ediyorlar. Bu durumda geçmişten bugüne gelen konulara, ciddiyetle ve planlı bir şekilde eğilmek akıllıca olacaktır. Öncelikleri doğru belirlemek ve ciddiyetle çalışmak, tutulma enerjisini doğru kullanmanın ilk adımı. Genellikle bu iki gezegen söz konusu olduğunda, hepimizin genel eğilimi; sorunları bastırmak veya görmezden gelmek oluyor. Korkuyla geri çekilmek ve umutsuzluk ise diğer davranış şekli olarak karşımıza çıkabiliyor. Engellerin ve sınırların bizi aşağı çekmesine izin vermediğimizde sorun yok demektir.

Şimdi Oğlak burcunun 4 derecesinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması sözünü ettiğimiz konuların açığa çıkmasına sebep olacaktır.  Bu günlerde yaşadığımız olaylara dikkat edersek önümüzdeki dönemde değişime ihtiyaç duyulan konuların ne olduğunu da anlayabiliriz.

Bu tutulmanın en güzel yanı fırsat gezegeni Jupiter’in de sahnede yerini alması. Jupiter her zaman bolluk ve bereket gezegeni olarak en büyük iyicil unvanını elinde tutar astrolojik sembolizmde. Her ne kadar Oğlak burcunda rahat etmese de, iyicil bir gezegen olarak tutulmaya olumlu katkıları olacaktır bana göre.  Fırsat derken kastettiğim; büyüme fırsatı, kendi dar çevremizi aşıp ufkumuzu genişletebilme fırsatı, farkındalık fırsatı, olaylara geniş açıdan bakabilme fırsatı.

Yarınımız için hangi fırsatları gole çevireceğiz acaba? Eğer güneş tutulması yeni tohum atmaksa, yeni başlangıçlar yapmaksa, Jupiter bize nasıl başlangıçların tohumunu sunacak dersiniz?

Bu durumda; geçmiş ve gelecek aynı anda dikkatimizi çekebilir, haberiniz olsun. Bu tutulma geçmişin prangalarından koparak, yeni ufuklara açılmak için çok önemli bir fırsat bana göre. Yeter ki bırakmaya gücümüz ve yeniyi almaya da gönlümüz olsun.

Jupiter’in Uranus ile olan uyumlu açısı ani gelişen fırsatları da sembolize ediyor. Gerçekten bir değişimin eşiğindeyiz, ancak bu değişim bakış açımızı değiştirebildiğimizde mümkün olacaktır. Farkındalık; deneyimlerimizden öğrenmek ve geçmişten ders almakla mümkün olabilir. Jupiter’in bu tutulmadaki rolü biraz da bunu anlamamızı sağlamak.

Gökyüzündeki diğer eş zamanlılık ise Mars Pluto etkileşimi. Bu etkileşim; tutkuyla kendimizi ortaya koyduğumuzda, arzu ettiğimiz değişimi gerçekleştirebileceğimizin bir göstergesi. Pluto ve Mars kombinasyonları ölümüne savaşı işaret eder. Gökyüzü gerçekten doğru hedef koyanlarımız için açık destek veriyor. İdeallerini gerçekleştirecek yüreği olanlarımız için fırsatlarla dolu bir tutulma haftası bu hafta.

Bu fırsatlardan faydalanmak ve tutulma enerjisini avantaja dönüştürmek için iç gözlem yapabilmek ve gerçeklerle yüzleşmek gerekir unutmayın. Koşulları değiştirme gücümüzü sadece mevcut durumu doğru analiz etiğimizde bulabiliriz. Bu tutulmanın ana teması sadece geleceğe hareket etmek için aksiyon almak değil, bu aksiyonun ne kadar bilgece alındığı ile de ilgili. Jupiter zodyağın bilgesi ve yargıcı olduğu için, sunduğu fırsatları akıllıca değerlendirmemizi talep ediyor bizden.    

Dağın zirvesi Oğlak burcu ile temsil ediliyor zodyakta. Zirveye ulaşmak her zaman çetin ve zorlu bir yolculuktur, disiplin, çaba ve mücadele gerektirir. Bu sebeple Oğlak burcu başarmanın burcudur. Bu güneş tutulması pek çok gezegenle birlikte Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Kendimize sormamız gereken sorular çok basit;

Ulaşmak istediğimiz zirve nedir?

Gitmek istediğimiz yolda mı ilerliyoruz?

Bunların cevabını net olarak verebiliyorsak yolun sonunda ödül bizi bekliyor olacak, bundan emin olabilirisiniz. Geçmişi bırakabilecek gücü ve geleceğe ilerleyecek yüreği olanlarımız için güzel bir tutulma haftası.

Mutlu seneler

Yorum Ekle
gülmisal gürsoy
Ellerinize sağlık OĞlak tutulmasını okudum. SEvgiler