Yükleniyor...

DOLUNAYDA VURGUN YEMEK

17 Mayıs 2019

DOLUNAYDA VURGUN YEMEK

Bu hafta sonu Akrep burcunun son derecelerinde dolunay gerçekleşiyor. Akrep burcu gücü ve dönüşümü sembolize eder. Oldukça derin ve yoğun bir burçtur. Dolunay ise Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Güneş’in ışınlarının, gizlemeye çalıştığımız her temayı açığa çıkaracağını gösterir. Bu sebeple Dolunaylar duygusal krizleri de işaret ederler. Güneş’in ışıkları, kendimizden bile saklamaya çalıştığımız duygularımızı açığa çıkararak, farkındalık geliştirmemizi ister.

Peki bu hafta sonu Akrep burcundaki dolunay bizi nasıl etkileyebilir dersiniz?

Gökyüzü konumunun belirleyici faktörü şüphesiz Oğlak burcundaki Saturn, Güney Ay düğümü ve Pluto kavuşumu. Saturn zamanın efendisidir, karma ile ilişkili gezegendir. Güney Ay düğümü de geçmişten biriktirip getirdiğimiz ve bizi alışkanlık seviyesinde hep aynı noktada tutan bir kara deliktir. Bunlara eşlik eden Pluto ise baskıladığımız, gömdüğümüz ve şiddetle arzuladığımız her türlü temayı sembolize eder. Bu enerji, bizi geçmişimizle test edecek bir enerji. Peki ne kadar geriye gitmemiz gerekiyor “geçmiş” kelimesini anlamak için? Nasıl bir geçmişten bahsediyoruz? Karmamız nedir?

Akrep yolculuğu ve gücümüzün test edildiği dönem 2012 yılı sonlarında başladı.  2016 yılından bugüne olaylar çeşitli boyutlarıyla hız kazandı ve gelişti. Yani hayatımızı kendi ellerimizle ördük, karar aldık ve uyguladık. Hepsi özgür irademizle yaptığımız şeylerdi. Şimdi bu dolunayda önümüze ektiğimiz tohumun mahsulü geliyor. Dolunay açığa vurma, meydana getirme, görünür olmak demektir.

Görünür olan şey; bastırdığımız, saklamaya çalıştığımız duygularımız, en derin tutkularımız, güç arzumuz. Gücü elimizde tutmak için yaptığımız her şey.

Belki de kendimizle yüzleşeceğiz bu dolunayda. Görmek istemediğimiz tarafımız zihnimizde belirecek. Kimilerimiz 2012’den bu yana yaşananların gerçek sebeplerini, gerçek oyuncularını, perde arkasını çözecek. Kimilerimiz bazı gerçeklerle yüzleşemeyecek, kimilerimiz ise farkındalığa ulaşmış şekilde ilerleyebilecek. Öyle ya da böyle duygusal olarak yoğun bir hafta sonu olacağı kesin. “Seni öldürmeyen şey, güçlendirir” derler ya.. İşte tam da bu dolunay için uygun bir cümle olabilir bu söylenen. Akrep teması küllerinden doğmaktır. Yıkıcı deneyimlerden geçip hayatta kalabilmektir. “Hiç” olabilmeyi, yenilgiyi, acizliği kabullenip yola devam ettiğimizde, duygusal olarak büyütür bizi.

Geçmiş geçmişte kaldı, yapılan hatalardan ders alıp, doğru olanı yapma zamanı. Kendimize acıyıp, küstüğümüzde ileriye gitme şansımızı ve durumu düzeltme fırsatını kaçırmış oluruz. Tam da bu noktada en büyük tehlike, yüzleştiğimiz gerçekler nedeniyle ana rahmine çekilme isteği olabilir. Dolunay’ın yöneticisi Mars Yengeç burcundayken bunu söylemeden geçmek istemedim.

Dolunay haftasında ayağa kalkıp savaşma gücümüz, ruh halimize göre değişkenlik gösterebilir. Yengecin büyüyebilmesi, martıya yem olma riskini göze almasına bağlıdır unutmayın. Yoğun duyguların, geçmiş hesaplaşmaların bizi savaş alanında güçsüzleştirmesine izin vermeden yol almak daha faydalı olacaktır. Bu dolunayın diğer başrol oyuncusu ise Venus.  Uranus ve Venus birlikte yeniye çağrı yapıyorlar. Bu durumda bu sese kulak vermek hepimiz için çıkış yolu olabilir.  Mars ve Venus bize güvenli, şefkatli ve huzurlu bir sığınak için yol haritası çiziyorlar. Nasıl mı?

Mars Yengeç; güvenli ve şefkatli bir yuva için savaşacağım, bana güvenebilirsin diyor

Venus Boğa; aradığın sonsuz huzur ve cenneti tadabileceğin ortamı sana getireceğim diyor

Uranus Boğa; gökyüzü ve yeryüzünü birleştirip yeni bir zenginlik yaratabilirim, kurallarını değiştir yeter ki diyor.

Derin denizlere dalarken vurgun yememek için bedeni basınca alıştırarak ineriz suyun karanlık derinliklerine. Akrep dolunayında, kendi derinlerimizden yukarıya, duygu dünyamızı hissederek çıkmamız gerekiyor. Hazırlıksız bir şekilde vurgun yediğimiz taktirde, Mars ve Venus’ün bizi götürmek istediği cennete ulaşmamız zor olabilir.

Kısacası geçmişin yükü ile yeni dünyaya adapte olmamız imkansız. Kabul etsek de etmesek de yeni bir dönemin eşiğindeyiz ve acı çekmemek için değişmek zorundayız.

İyi hafta sonları

Yorum Ekle