Yükleniyor...

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

25 Şubat 2021

 

Başak dolunayı “sapan” tabir ettiğimiz gezegen dizilimi ile gerçekleşiyor. Ay bu dizilimde tek başına tüm gezegenlerin karşısında yer alarak enerjiyi kendisinde toplayacak. 120 derecelik bir arkın içinde olan tüm gezegenlere meydan okuyor da diyebiliriz.

Sistemli ve koordineli çalışıldığı taktirde bu enerjiden oldukça faydalı sonuçlar çıkartmak mümkün. Balık ve Başak zıt iki burç olduğundan; ilerlememize ve kendimizi geliştirmemize engel olan tüm duygusal etkilerin açığa çıkıp salıverilmesini sağlayan bir dizilim olacak dolunayda. Bu sebeple sistemli bir efor sarf etmemiz gerekebilir bu hafta.

Yıla damgasını vuran Saturn ve Uranus’ün ilk etkileşimi dolunay enerjisi ile aktive oluyor. Bu durum oldukça gergin ve rahatsız edici bir ruh hali oluşturacaktır ister istemez. Uranus yeni, aykırı, bağımsız ve reformu temsil ederken, Saturn eski, geleneksel, kontrol edici ve tedbiri sembolize eder. Başak dolunayı, söz konusu birbirine zıt temalar gökyüzünde baskın şekilde kendini hissettirirken gerçekleşiyor. Yani biz de hayatımızda bu gerginliği ister istemez yaşıyor olacağız. Sonuç olarak kendimizi mevcut düzene ayarlamamız gerekecek elbette.

Ay dışında tüm gezegenler Mars ve Pluto arasında diziliyorlar. Bu durum yoğun bir kendini ortaya koyma hali, kazanma dürtüsü (hayatta kalma), dayanıklılık ve cesaret şeklinde kendini gösterecektir. Kısacası dolunayın bizden istediği ayarlama ve düzenleme; mevcut koşulları devam ettirme ve var olma adına olacak demektir. Nasıl ve ne şekilde ayarlama yapabileceğimiz ise Uranus’un titreşimi ile zihnimizde belirebilir. Elbette buna açık olursak!

Uranus radikal değişimdir, gerçeğin getirdiği özgürlüktür, uyanıştır. Kısacası Uranus, dolunaya ihtiyacı olan “Nasıl” ve “Ne şekilde” sorularının cevabını sağlayacaktır.

Diğer yandan henüz düz hareketine dönen Merkür ise Kova burcunda ilerleyen diğer gezegenlerle birlikte uzun zamandır bekleyen, ertelenen tüm işlere hız katabilir. Olayları daha net görme, duyguları düşünceden uzak tutabilme yeteneği ve odaklanma kısmen mümkün. İhtiyacımız olan değişim sert şekilde gelse dahi, yolumuza devam edebilecek koşulları yaratma fırsatı oluşabilir.  Ne de olsa güzellik tanrıçası Afrodit bu dolunaya tüm ışığını veriyor. 

Venus Güneş ile birlikte huzur için, uyum için ve keyif veren hayaller için yolumuzu aydınlatacaklar. Sonuçta hayatımızdaki 1 dakikalık huzur Venüs’ün bize getirdiği armağan. Buna kulak vermemizi istiyor şimdi bizden. Dolunayın gerginliğini ancak Venüs’ün hayalleriyle dindirebiliriz. O zaman hayalini kurarak mutlu olduğumuz konular için yaratıcı çözümler bulmak ve bunun için tüm enerjimizi ortaya koyma vakti gelmiş demektir.

Kısaca toparlayacak olursak; her ne kadar direnmeye çalışsak da önümüzde büyük bir değişimin ayak sesleri var. Kırılıp dökülmek yerine, bu durumu kendi huzurumuz ve verimliliğimiz adına değiştirme imkanımız da var. Her zaman olduğu gibi gönüllü olduğumuz taktirde elbette..  

Yorum Ekle