Yükleniyor...

BALIK BURCUNDA YENİ AY

20 Şubat 2020

Pazar günü Balık burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Hemen öncesinde Ay Kova burcundayken karanlık ay fazını yaşayacağız. Ay tüm duygusal bağlantıları kesmek isterken, Güneş akışta kalıp biraz teslimiyeti deneyimlemek istiyor. Kendi isteklerimizi, öfkemizi ve farklılıklarımızı kabul etmek en büyük zorluk olabilir bu dönemde.

Karanlık ay fazı bırakma, salıverme, yeniye yer açma sürecini temsil ettiğine göre; kendimizi ortaya koyarken yaşadığımız çekincelere yönelmek bu dönem için son derece uygun aslında. Her zaman isteklerimizi elde edemeyeceğimizi kabullenmemiz gerekir. Sorun şu ki bu kabullenişle gelen öfke, kızgınlık ve hayal kırıklığı ile nasıl başa çıkacağımızı da bilmemiz şart.  Adım atmaktan koktuğumuzda ulaşmamız gereken yere varmak zorlaşır. Bana göre karanlık ay fazı dikkatimizi bu noktaya çekiyor. Mars ve Kayron bu cesareti ortaya koyabilecek hazırlığı yapmamız için birlikte hareket ediyorlar.

Dünya değişiyor ve yeni bir düzen kuruluyor bu günlerde. Eğer kendimizi yarına dair beklentiler konusunda “olması gereken bu” anlayışıyla kandırıyorsak, değişen düzende ayakta kalmakta zorlanırız. Hiçbirimiz yarın için bizi neyin beklediğini kestiremiyoruz. Bunu neden mi söylüyorum? Çünkü Uranus son zamanlarda her yeni ayın içinde yer alıyordu. Bu hafta sonu da yeni aya destekleyici bir konumda olacak. Uranus gelecekle, yenilikle, teknoloji ile, isyanlarla ilişkili bir gezegen. Bu değişim sürecinin içinde, yarına yürüyeceğimiz partnerleri, üzerinde çalıştığımız projeleri, otorite ile olan ilişkinin dinamiğini etkilediğini söylemek yanlış olmaz. Yıllara dayanan ortaklıklar, evlilikler, hatta dostluklar bitti geçtiğimiz süreçte. Kimi işini bırakıp, farklı sulara yelken açtı, kimi bulunduğu şehri, ülkeyi terk etti. Hiç aklımıza gelmeyen gelişmelerle geldik bu günlere. Şimdi yarın için ne olacak endişesi veya korkusu hakim çoğumuzda. Aradığımız cevaplar ise düşünüp akıl yürüterek bulacağımız cevaplar değil maalesef.

Balık burcunda gerçekleşecek olan yeni ay ile birlikte Merkür gerilemesi, spritüel bir enerjinin de akmakta olduğunun işareti. Akıl değil ama ruh biliyor neyin yaklaşmakta olduğunu. Her zaman cevapları akıl yoluyla bulmamız da gerekmiyor zaten.

Bazen hayatta boşluklara, belirsizliklere ihtiyaç vardır. Belirsizlik özgürlüğü getirir bana göre. Yarınımız belirsizse seçeneklerimiz sonsuz demektir, hem de her yöne doğru! Seçimler ise önümüze gelen durum ve koşullara bağlı olarak sadece bize aittir. Elbette kurban psikolojisine kapılmadan, alternatifleri görebilmek en temel konu. Karar bize ait, yeter ki gururumuz bize engel olmasın.

Seçim yapmak, adım atmak korkutucu gelebilir böyle bir dönemde. Oğlak enerjisi o kadar yoğun ki gökyüzünde, Balık burcu temalarıyla birleştiğinde belirsizliğin getirdiği korkuların tetiklenmesi son derece normal. “Bu karışıklıkta adım atmasak daha iyi”, diye düşünebiliriz. Ama unutmayalım ki hayatta her gün risk alarak yaşıyoruz. Her gün bir karar veriyoruz. Balık yeni ayı ve Mars, Uranus’u destekliyor. Eğer geçmişi geçmişte bırakmayı becerebilirsek, korkularımızın bizi engellemesine izin vermezsek, yeni düzene hazırlayan enerjiyle birlikte akabiliriz.

Evet, belirsizliklerle dolu bir dönem. Evet, çok çalkantılı bir dönem. Ama aynı zamanda bir o kadar vizyonlarla dolu, yeniliğe de açık bir dönem. Evet, korku enerjisi var, ama ilk adımı atma cesaretini gösterebilenlerimiz için çabayla gelen bir başarı da var. Yani kayıp ve kazanç aynı anda mevcut gökyüzünde. Şimdi kaosun içindeki düzeni görme zamanı.

Sürüklenip, korkuya teslim olmak yerine, izin verin ilahi plan işlesin. Bazen bir kapı kapandığında, bizim için hayırlı olan başka bir kapı açılacak demektir. Bu kapının açılması için evrene güvenmek ve teslim olmak gerekir.  Geçmişi temizlemeden geleceğe yol alınmaz. Sezgimize güvenip, içimizde yükselen duyguyu rehber olarak kullanabiliriz. Geçmiş hesaplaşmaları doğru yaptığımız taktirde, geleceğe özgür ve aydınlanmış bir zihinle yol alabiliriz. Yeter ki hayatın önümüze sunduğu her seçeneğe açık olalım. Zaten iç sesimize güvendiğimizde ne zaman hareket etmemiz gerektiğini de biliriz.

Yeni ayın hayrı üzerinize olsun..

Yorum Ekle